Akasztással fenyegetik a debreceni intézmények dolgozóit az akkugyár ellenzői
Az önkormányzat szerint a Tisza Párt áll a háttérben.
Hivatalos személy elleni erőszak miatt tettek feljelentést.
Hétfőn benyújtották, majd egy nappal később kedd délután a kormány el is fogadta Semjén Zsolt új KATA-törvényjavaslatát, írja a Telex. A törvényjavaslat, és annak gyors parlamenti lezavarása spontán demonstrációhoz vezetett: több ezer tiltakozó gyűlt össze kedd délelőtt a Parlament előtt, majd a Margit hídhoz vonultak, hogy elfoglalják azt.
Hangsúlyozták: néhány óra múlva a rendőrök kiszorították őket a hídról, hogy a közlekedés helyreálljon, és eközben történt egy összetűzés, amiről helyszíni tudósítójuk azt írta korábban: a híd közepén dulakodás tört ki egy tüntető és a rendőrök között, és közben kiesett a tár az egyik rendőr pisztolyából. A dulakodó férfi felkapta és arrébb dobta, mire több rendőr a földre teperte, majd rendőrautóban elszállították.
Ezzel kapcsolatban a Telex kérdéseket küldött a rendőrségnek, ahonnan a következő választ kapták: „a Készenléti Rendőrség munkatársai 2022. július 12-én 20 óra körül a Margit hídon
intézkedtek egy férfivel szemben, aki az egyik rendőrt két alkalommal fejen rúgta, egy másiknak az egyenruháját rángatta, és őt is megpróbálta megrúgni.
Közben belekapaszkodott a rendőr póttárat tartó tokjába, majd a kieső tárat felvette és arrébb dobta. A férfival szemben testi kényszert és bilincset alkalmaztak, majd előállították a BRFK II. Kerületi Rendőrkapitányságra. Hivatalos személy elleni erőszak miatt feljelentést tettek ellene az ügyészségen.”
Fotó: Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője a kisadózó vállalkozók tételes adója (kata) módosítása ellen tiltakozók demonstrációján a Margit híd pesti hídfőjénél 2022. július 12-én. MTI/Balogh Zoltán